Nouă înregistrare a unor concerte de George Enescu

Stimați melomani,
Am plăcerea să vă anunț că am intrat  în posesia unui CD recent înregistrat în Germania cu 2 opusuri enesciene necunoscute marelui public, anume :
1) Concert pentru vioara și orchestra (interpretat de Carolin Widmann) durata 33,09 min.
2) Fantezie pentru pian și orchestra (solistă Luiza Borac) durata 20,23 minute .
Ambele opusuri datează din tinerețea compozitorului român și nu fuseseră înregistrate în prealabil.
Înregistrare realizată de NDR Philharmonie Orchestra la Hanovra în Mai 2021.
Dirijor cunoscutul compozitor Peter Ruzicka a cărui opera CELAN a fost prezentată la București în cadrul unui Festival Enescu.
PS Găsesc imagina de pe coperta CD-ului al unui tablou de Malevici intitulat : Peisaj cu 5 case , o alegere cum nu se poate mai nefericită !